„Oblicza geografii” Nowa Era

Seria „Oblicza geografii” to nie tylko podręczniki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ale też karty pracy, atlasy, jak również multimedialne materiały do nauki. Zestaw ten opublikowany przez wydawnictwo Nowa Era obejmuje przygotowanie do egzaminu maturalnego zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym. Seria ta oprócz materiałów przeznaczonych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zawiera także pomoce naukowe dla nauczycieli.

Dlaczego warto uczyć się z „Obliczami geografii”? 

Materiały edukacyjne serii „Oblicza geografii” zostały dokładnie przygotowane przez specjalistów  i skonstruowane pod kątem skrupulatnego przygotowania uczniów do matury. Pomagają w nauczaniu geografii społeczno-ekonomicznej, fizycznej oraz geografii Polski. Zawierają wiedzę, która pomaga uczniom zrozumieć procesy chemiczne i fizyczne, jakie zachodzą w naturze. Sposób, w jaki zostały skomponowane podręczniki, nie tylko ułatwia naukę, ale też budzi zainteresowanie uczniów przedmiotem, co skłania ich do samodzielnego pogłębiania wiedzy z geografii. W wielu przypadkach skutkuje to kontynuowaniem przez nich tego przedmiotu na studiach. Seria „Oblicza geografii” bazuje na ciekawych opracowaniach głównych tematów nauczania, wykorzystuje przy tym kreatywnie przygotowane pomoce dydaktyczne oraz nieszablonowe sposoby nauczania. Zawiera załączniki multimedialne, gry edukacyjne, interaktywne mapy i wiele innych pomocnych materiałów. Wiele z nich pomaga w doskonaleniu praktycznych umiejętności, np. obliczeń matematyczno – geograficznych na mapach, pracy z wykresami klimatycznymi, czy danymi geologicznymi. Podręczniki podzielone są na rozdziały, z których każdy zakończony jest testem sprawdzającym i utrwalającym zdobytą na lekcjach wiedzę. Ucząc się z „Obliczami geografii” można liczyć na efektywną pracę połączoną z dobrze spędzonym czasem, co bezsprzecznie ułatwia systematyczne przygotowywanie się do sprawdzianów, próbnych egzaminów oraz do samej matury. Zadania zamieszczone w podręcznikach zostały przygotowane pod kątem zadań pojawiających się na maturze.

W serii „Oblicza geografii” znajdziesz:

– podręczniki,

– maturalne karty pracy,

– matura-ROM-y,

– karty pracy ucznia,

– atlasy geograficzne,

– multimedialne materiały edukacyjne,

– pomoce dla nauczycieli.

„Oblicza geografii” to seria polecana przez nauczycieli uczących geografii w szkołach ponadgimnazjalnych. Istnieje możliwość zakupu materiałów w zestawie lub indywidualnie. Do powstania serii przyczynili się m.in. tacy autorzy, jak Tomasz Rachwał, Anna Karaś, Ewą Grząba, Kazimierz Cichoszewski, Krzysztof Wiedermann, Radosław Uliszak, Marian Kupczyk, Marek Więckowski, czy Roman Malarz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *