New Matura Solutions

Język angielski to obecnie jeden z najważniejszych języków obcych, którym warto, a nawet trzeba się posługiwać. Znajomość angielskiego ułatwia podróżowanie po świecie, dostęp do wiedzy, a w przyszłości aplikowanie na wysokie stanowiska. Dzisiaj nikogo już nie trzeba przekonywać, że to absolutna podstawa do odniesienia sukcesu w życiu i zapewnienia sobie dobrego startu. Na etapie szkolnym gwarantuje zdobywanie dobrych ocen i pozytywnych wyników. Ważne jest, aby sposób wiedzy był adekwatny do wymogów, jakie przed współczesnym uczniem stawia świat. Kluczowe w tym procesie jest przygotowanie takich pomocy dydaktycznych, które go usprawnią i pomogą. Muszą być też kompatybilne i spójne z tym, co przedstawia program nauczania dla poszczególnych klas, ponieważ zadaniem nauczyciela każdego przedmiotu jest sprostać właśnie wymogom stawianym przez Ministerstwo Edukacji. Taki właśnie jest kurs New Matura Solutions, składający się z pięciu elementów. Przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Seria ukazuje się nakładem wydawnictwa Oxford University Press i jest idealnym wsparciem w procesie edukacyjnym dla nauczycieli, jak i samych uczniów.

Charakterystyka New Matura Solutions

New Matura Solutions jest najnowszym wydaniem kursu do języka angielskiego, uwzględniającym specyficzne wymagania oraz zmiany, jakie zaszły w obrębie zasad dotyczących matury. Zawiera kompletnie nowy materiał dydaktyczny, zdecydowanie więcej specjalnych treści, które mają na celu wzmocnić przygotowanie do egzaminu oraz dać narzędzia nauczycielom w tym procesie, a także innowacyjne technologie do wykorzystywania w szkole, jak i w domu.

Wydawca informuje, że podręcznik na poziomie Pre- Intermediate został opracowany starannie i zawiera materiał trudniejszy niż ten z poprzednich części. Mamy tu do czynienia z bogatszym słownictwem, dłuższymi i bardziej wymagającymi ćwiczeniami, które mają za zadanie przygotować do rozumienia ze słuchu, ćwiczenia gramatyczne są z kolei bardziej różnorodne, aby dopasować stopień trudności do klas o nierównym poziomie.

 

Kolejny element tego zestawu, czyli ćwiczenia są ukłonem w stronę uczniów, poświęcających swój czas na naukę w domu. Nowość stanowi Matura Builder, która obejmuje dwujęzyczne słowniki maturalne. Ma to służyć systematycznemu przyswajaniu treści po każdej grupie tematycznej.Umieszczano tam również frazy i funkcje językowe, które mogą przydać się na egzaminie maturalnym, a także porady jak przyswajać wiedzę samodzielnie. Dodatkiem jest płyta CD do trenowania rozumienia ze słuchu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *